ASTRO QUAD SEAL

ASTRO QUAD SEAL

Uszczelka ognioszczelna/dymoszczelna/dźwiękoszczelna

Przeciwogniowa grafitowa uszczelka ASTRO QUAD SEAL połączona z Schlegel Aquamac Smoke. Pęczniejąca uszczelka akustyczna i termiczna umieszczona jest w rękawie PVC. Uszczelkę stosuje się do skrzydła drzwiowego lub ościeżnicy. W warunkach pożaru powiększa swój oryginalny rozmiar wielokrotnie i uszczelnia lukę dookoła drzwi zapewniając bezpieczną barierę przeciwogniową i przeciwdymową, chroniąc przed przedostaniem się gorących gazów.

 

ASTRO_QUAD_SEAL_TDS

 

ZGODNOŚĆ

Badania ogniowe zgodnie z normą EN ISO 9001:2000, BS 476:22&23, EN ISO 140-3

 

DOSTĘPNOŚĆ

rodzaje i wymiary uszczelka ognioszczelna dymoszczelna dźwiękoszczelna

Uszczelka ASTRO QUAD SEAL jest certyfikowana i dopuszczona do stosowania w drzwiach pojedynczo lub podwójnie wahadłowych, zapewnia ognioszczelność i dymoszczelność powyżej pół godziny lub godziny. Uszczelka ASTRO QUAD SEAL to jedyny produkt na rynku oferujący cztery rozwiązania w jednej uszczelce. Wszystkie uszczelki wyposażone są w taśmę samoprzylepną w celu ułatwienia montażu. Uszczelki dostępne są w szerokiej gamie kolorów aby spełnić Państwa oczekiwania.

Jeśli drzwi pożarowe lub ościeżnice/futryny nie zostały wcześniej nafrezowane, należy sprawdzić dane techniczne producenta, w celu ustalenia rozmiaru i ilości wymaganego uszczelnienia pęczniejącego. Szerokość frezu powinna uwzględniać margines ze względu na kurczliwość drewna lub farbę, dlatego też polecane jest frezowanie o 3% szersze od wybranego rozmiaru uszczelnienia. Zaleca się, aby szczelina pomiędzy drzwiami a futryną nie powinna być większa niż 4 mm. W celu zamontowania uszczelki, należy usunąć papier zabezpieczający z taśmy samoprzylepnej i przycisnąć dokładnie uszczelkę w miejscu frezowania na całej długości. Do alternatywnych metod montażu należy użyć ogniochronnej masy akrylowej Astro Intumescent Mastic lub stalowych szpilek. Ostrożnie przenieś drzwi na miejsce montażu oraz usuń za pomocą odpowiedniej piły lub hebla zbędne krawędzie. Dotnij profil oraz uszczelnienie do wymiarów pasujących do krawędzi drzwi. Usuń ostre krawędzie przy pomocy pilnika lub papieru ściernego usuń stare uszczelnienie. Zamontuj profil przy użyciu 12 śrub 1 calowych dołączonych do zestawu. Zerwij pasek samoprzylepny, znajdujący się z tyłu uszczelnienia oraz przymocuj je na krawędzi drzwi poprzez mocne przyciśnięcie. Upewnij się, że uszczelka przylega poprawnie. Powieś drzwi na zawiasach.

Przechowywać w warunkach suchych i chłodnych;  w temperaturze od +5oC do +25oC.

Zobacz pozostałe produkty z tej kategorii: