PERLIFOC HP

PERLIFOC HP

Ogniochronna zaprawa natryskowa

PERLIFOC HP to obrzutka trudnopalna na bazie gipsu, o właściwościach termoizolacyjnych przeznaczona do pasywnej ochrony przeciwpożarowej elementów konstrukcyjnych. Jest zaprawą o wysokiej wydajności. Charakteryzuje ją niska gęstość w jej skład wchodzą lekkie kruszywa, keramzyty, spoiwa hydrauliczne, opóźniacze wiązania i dodatki poprawiające urabialność podczas aplikacji metodami mechanicznymi. Produkt nie zawiera azbestu.

 

 

TDS Karta Techniczna

 

ZGODNOŚĆ

Europejska Ocena Techniczna

ETA 13/0098

Certyfikat Stałości Właściwości Użytkowych

1219-CPR-0063

 

DOSTĘPNOŚĆ

 

KLASYFIKACJA OGNIOWA

 

WŁAŚCIWOŚCI TECHNICZNE

 

Zaprawa ogniochronna PERLIFOC HP jest przeznaczona do pasywnej ochrony przed ogniem stalowych elementów nośnych oraz płaskich elementów kompozytowych z betonu i stali profilowanej. Umożliwia skuteczną ochronę przeciwpożarową elementów konstrukcji stalowych o zastosowaniu wewnętrznym i w chronionej przestrzeni zewnętrznej do 240 minut. Zaprawę można stosować do kształtowników H – I oraz do stalowych profili zamkniętych.

a) PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI. Oczyść powierzchnię z tłuszczu, kurzu i brudu. Jeżeli powierzchnia nie zapewnia wystarczającej przyczepności, przed natryskiem należy np. użyć siatkę lub środek zwiększający przyczepność.

Konieczność stosowania siatki występuje w sytuacjach gdy:

  • Jest potrzeba zwiększenia przyczepności powierzchni
  • aplikacja zaprawy ma miejsce na kołnierzach dźwigarów o szerokości ≥ 500 mm
  • zaprawę stosuje się na filarach
  • natrysk wykonuje się tylko po jednej stronie elementu konstrukcyjnego
  • natrysk wykonuje się profilach metalowych narażonych na duże odkształcenia

Zaprawa jest przeznaczona do nanoszenia na mokro za pomocą agregatów tynkarskich typu mieszająco-pompującego.

W przypadku stosowania na niewielkie powierzchnie lub do napraw uszkodzeń produkt można nakładać ręcznie.

b) APLIKACJA.Wymieszaj zaprawę z wodą w stosunku wody do zaprawy 0,8-1,0 do 1,0 w agregacie. Zaprawę możesz nanieść maszyną natryskową do nakładania ciągłego lub przerywanego. Zaprawę nakładaj prostopadle do powierzchni z odległości ok. 20 cm do uzyskania odpowiedniej grubości.

c) WYKOŃCZENIE. Wszelkie wymagane drobne naprawy można wykonać ręcznie lub za pomocą kielni. Wykończenie powierzchni produktu jest szorstkie, ale w razie potrzeby można go wygładzić pacą lub innym narzędziem murarskim.

Transportuj i przechowuj w szczelnie zamkniętych opakowaniach w temperaturze +5 do +40°C. Okres trwałości: 12 miesięcy od daty produkcji.

Zobacz pozostałe produkty z tej kategorii: